top of page
Search
  • loovteraapiateyhin

ELTÜ tegemised jaanuaris

Updated: Feb 5, 2022

Uus aasta algas loovterapeutidele toimekalt. Ühingu juhatus on tegelenud kodulehe ja ürituste korraldamise ning eeltööga. Loovterapeutidele on tulemas on HaLTo seminar ning Talvekool põnevate esinejatega. Mitmed loovterapeudid viivad läbi koolitusi ja töötube loovteraapiate huvilistele. Kokkuvõte sellest, mis aasta esimese kuuga tehtud ja mis teoksil:

  • ELTÜ logo konkursi võitis ülekaalukalt juba olemasolev logo. Hakkame seda kaasajastama.

  • ELTÜ kodulehel on nüüd eraldi alamleht „Leia spetsialist“ https://loovteraapiateyhin.wixsite.com/elty/leia-spetsialist Kui soovid oma kontakte näha sel lehel, siis palun kirjuta: eestiloovteraapiad@gmail.com.

  • ELTÜ kodulehel on alamleht Kalender, kus on üleval kõik sündmused. Kui sooviksid siin kalendris ja ELTÜ erinevates kanalites mõnda oma koolitust/töötuba/kursust kajastada, siis ole hea, anna teada: eestiloovteraapiad@gmail.com. https://loovteraapiateyhin.wixsite.com/elty/events

  • Kodulehel on blogi: https://loovteraapiateyhin.wixsite.com/elty/blogi, kuhu on plaanis postitada ülevaateid, kokkuvõtteid olulistest sündmustest, intervjuud ühingu liikmetega erinevatest loovteraapiate valdkondadest jne.

  • TLÜ kunstiteraapia magistrantide koostöös valmis ELU-projekti raames lühivideo visuaakunstiteraapiatest: https://youtu.be/6sTLEh-TTQ4


Ülevaate toimunud ja eelseisvatest üritustest, koolitustest ja kursustest laiemale huviliste ringile ja ka loovterapeutidele.


Üritused loovterapeutidele:

11.02 kl 10-16 Haridusasutustes töötavaid loovterapeute koondava ELTÜ osakonna ehk HaLTo seminar. Registreerumine: msein@tlu.ee

11.02-14.03 Loovterapeutide Talvekool, mis koosneb erinevatest sündmustest: 11.02 kl 16-19 Rodrigo Chavero tantsu- ja liikumistöötuba „Loov kehapraktika dünaamilises interaktsioonis“. Töötuba on tasuta. Töötuba toimub Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones. (Räägu 49).

Registreerumine töötuppa kuni 04.02.2022. lingil:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf2tUyr95s.../viewform...


22.02 kell 16-19 Alissa Kiinvaldi ja Maria Kalasnikova zoomiloeng "Varajane areng kunstiteraapias: rasedusajast väikelapseni".

Registreerumine koolitusele kuni 15.02.2022 lingil:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLScuhg3.../viewform...

14.03 kl 16-19 Dr Lauri zoomiloeng „Külmad jooned“. ASH, sotsiapaatia ja psühhopaatia erinevustest ja klientide toetamise võimalustest.

Registreerumine koolitusele kuni 28.02.2022 lingil:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSclkmgNyzX.../viewform...


Koolitused ja kursused kunstiteraapia huvilistele:

28.01.2022 - 27.05.2022 “Kunstiteraapia vaimse heaolu toetamiseks” e-õpe Tallinna Ülikoolis. Kunstiteraapiast huvitatud, kes soovivad tutvuda kunstiteraapia olemusega; kunstiteraapiliste meetodite, vahendite ja tehnikate kaudu avastada iseenda tugevusi ning ressursse; kasutada loomingulisi tegevusi lõõgastumiseks, igapäevaelu pingete maandamiseks ning vaimse heaolu toetamiseks.

https://www.tlu.ee/koolitused/kunstiteraapia-vaimse-heaolu-toetamiseks

30.01.2022 kl 11 LOOV teraapiakeskuse koolitus "Loovteraapia tehnikad lastega" "Loovteraapia tehnikad lastega" on jätkukoolitus "Loovteraapilised võimalused lapse mõistmiseks"-le. Koolituse eesmärgiks on läbi teha erinevad tehnikad, mida kasutada lastega töös. https://fb.me/e/9bKcPWigg


19.-20.02.2022 Psühholoog/kunstiterapeut/psühhoanalüütiline psühhoterapeut Helen Tartes Babkina “Kuidas toetada ja mõista last kunstiteraapia võtteid kasutades”. Koolituse eesmärk on õpetada osalejaid märkama laste muret, anda ideid ja tehnikaid, kuidas motiveerida lapsi ja noori oma murest rääkima ja aidata neil lahendust leida.

https://fb.me/e/2iMU2RejR


4.02.22 kl 10-17 kunstiteraapia koolitus Tallinna Ülikoolis „Digiprogrammide kasutamine töös eakatega“. Koolitusele on oodatud huvilised, kes soovivad saada praktilist teadmist ja omakogemust digiprogrammidest, mida kasutada kunstiteraapias töös eakatega. https://fb.me/e/1CoKizETh


27.02 kl 11-15 LOOV teraapiakeskuse koolitus „Loovteraapilised võimalused beebide ja väikelastega“

Koolitusele, mille eesmärgiks on anda teadmised ja praktilised oskused beebide ja väikelastega (0–3a) töös kasutades loovteraapilisi võtteid nende arengu toetamiseks!

Sihtrühm: lasteaiaõpetajad, õpetajad, psühholoogid jt beebide ning väikelastega töötavad spetsialistid ja teemast huvitujad.

https://fb.me/e/cIudL6Vz1 27.02.-17.04.22 Kunstiteraapiahõngulised pühapäevaõhtud Tartus

Kunstiteraapia huvilistele alustab 30. jaanuarist pikem talvekursus suletud grupi meetodil, kus kunstiteraapilisi tehnikaid kasutades paneme käed käima ning energia liikuma. Läbi liikumise, meeltetöö, käelise ja kunstilise tegevuse keskendume kontaktile iseendaga. Vaatame värske pilguga enda sisse ja ennast kõrvalt, võtame aega iseenda ja hetke märkamisele. Tegutseda saab nii iseseisvalt, kui ka grupiga. Varasem kogemus või kunstioskused ei ole olulised.

https://fb.me/e/1z4kA8Pi4


9.-10.04 Helen Tartes-Babkina koolitus „Traumatöö laste ja noortega“.

Koolituse eesmärgiks on laste ja noortega töötavale spetsialistile traumatöö tutvustamine kunstiteraapia erinevate juhtumikirjelduste abil ning lapse/nooruki trauma käsitlemine. https://fb.me/e/1qA1s2sTB

Veebriari lõpus juba veebruari tegemistest lähemalt.

21 views0 comments

Recent Posts

See All

Tere armas Ühinguliige! Sellel aastal tähistame koos VATEKI teiste liikmetega vaimse tervise kuud uutmoodi. Ühepäevase messi asemel jaotuvad tegevused terve kuu peale ja kaugemalegi. Teemaks on "tunde

bottom of page